פישבון: הפרקט הקלאסי שהופך כל חלל ל – WOW

[c

 

פרקט פישבון נחשב לאחד הפרקטים המרהיבים שיש. זהו פרקט שעשוי מעץ תלת-שכבתי באיכות גבוהה מאוד, ואריחיו עובדו באופן ייחודי לצורת ההנחה האופיינית לפישבון אשר מזכירה את אדרת הדג (fish bone).

מהטירות אירופיות של ימי הביניים עד היום

פרקט פישבון היה נפוץ מאוד באירופה של ימי הביניים. הוא שימש לריצוף חללי פנים מסוגים שונים, החל מבתים כפריים ועד טירות אצולה מרשימות ומאז לא נס ליחו. בזכות מראה גיאומטרי עשיר ואלגנטי הפך פישבון לפופולארי אפילו בקרב בעלי אחוזות פאר בהוליווד.

בשנים האחרונות, זוכה הפרקט לתחייה מחודשת בקרב אדריכלי עלית ומעצבי פנים, בעיקר בזכות השילוב בין העיצוב האירופאי העתיק מלא הקסם לבין עידן העיצוב המודרני. זהו פרקט שמשתלב נפלא עם סגנונות שונים ואמירות עיצוביות רבות, בין אם מדובר בחלל בסגנון היי-טק, לופט עירוני, מסעדה כפרית או בית מודרני. הוא ללא ספק משדרג כל חלל ומעניק לו מראה רטרו ייחודי ומרהיב.

לעצב עם פישבון

רצפת פישבון מתאימה כמעט לכל חלל פנימי, אך מכיוון שמראהו דומיננטי במיוחד כדאי לתת לו את המרחב הראוי וליצור הרמוניה מאוזנת בינו לבין אלמנטים אחרים בחלל.

איך למשל? העדיפו עיצוב באלמנטים סולידיים. הימנעו מעומס אשר עלול להיווצר מהוספת ריהוט כהה או טפטים צבעוניים ונועזים. קחו בחשבון שפרקט פישבון מתאים יותר לחללים גדולים ו/או מוארים, לכן בחדרים קטנים וחשוכים עדיף להתקין פרקט איכותי מסוג אחר.

צורתו הגיאומטרית של הפישבון היא המאפיין הבולט ביותר שלו ויש לשלבו באופן חכם עם צורות גיאומטריות נוספות. דוגמה מוצלחת להתכתבות צורנית מעניינת היא התקנת פישבון בסמוך לקיר לבנים.

חשיבותו של תהליך ההתקנה

יצירת דוגמת אדרת הדג בריצוף פישבון  מצריכה התקנה קפדנית ומקצועית ביותר. האריחים הצרים המיועדים להתקנת פישבון צריכים להיות מונחים זה לצד זה בתשומת לב מקסימאלית.

ישנן שלוש דרכים להתקנת רצפת פישבון, כל אחת מעניקה מראה מעט שונה מהאחרות:

  • התקנה במקביל לקיר אשר מתחילה בפינת החדר – בהתקנה מסוג זה  קורות מקבילות לקיר ונוצר קו אלכסוני לאורך החדר.
  • התקנה באמצע החלל תוך יצירת קו אלכסוני, כאשר הקורות אינן מקבילות לקיר. בשיטה זו ובשיטה הקודמת הקורה היא מלבן דק שנפגש בקצהו עם סוף המלבן שלפניו.
  • התקנה בסגנון הונגרי/צרפתי – נקראת כך עקב היותה פופולארית במיוחד במדינות אלו, ושמה השני הוא "התקנת שברון" מכיוון שקצוות הקורות "נשברים" במפגש ביניהם.

פרקטי הפישבון של LA LEGNO

פרקטי הפישבון של מותג העל הבלגי LA LEGNO משווקים בישראל על ידי חטיבת הפרקטים של חברת EGGER. פרקט מסוג זה עשוי עץ טבעי המעניק לרצפה מראה אלגנטי המשתבח עם השנים, בעל חוזק ועמידות גבוהה בפני שינויי אקלים ושחיקה, בעל תכונה מעכבת רטיבות ועמידות בפני לחות, דוחה אבק וקל לנקותו. אוסף תכונות מרשימות אלו הופך את פרקט הפישבון של LA LEGNO להשקעה מוצלחת שתבטיח הנאה לאורך שנים רבות.

לסיכום, פרקט פישבון הוא פתרון מושלם עבור אלו המחפשים ריצוף קלאסי ואלגנטי שהוא גם אופנתי וטרנדי. חשוב לבחור בפרקט איכותי כדי ליהנות לאורך זמן מכל יתרונותיו ולהעניק לחלל מראה נעים ואסתטי.

 

שתפו פוסט:

Share on linkedin
Share on email
Share on twitter
Share on facebook

לכתבות נוספות: