טבק מומלץ

זה מסביר מדוע ישנם אנשים המעשנים סיגריות מנטול חולים בסרטן ריאות: הסרטן שלהם נמצא בחלקים מסוימים של הריאה. מסיבה זו, זה יכול להיות קשה להם להפסיק.

עישון סיגריות אחראי כמעט לכל המחלות והמוות הקשורים לטבק בארצות הברית

ניקוטין הכלול בטבק ממכר מאוד וצריכת טבק מהווה גורם סיכון עיקרי למחלות לב וכלי דם ונשימה, 20 סוגים שונים של סרטן ומצבים בריאותיים מחלישים רבים אחרים. הרופאים מודעים לשני מאפיינים חשובים של התמכרות לטבק.

ישנן עדויות מוגבלות לכך שהפסקה או שימוש בטבק ללא עשן או טבק אחר משפרות את תוצאות הלידה

יש אנשים שמאמינים שסיגריות קלות וזפת נמוכות יותר טומנות בחובה סיכונים בריאותיים נמוכים יותר. אין רמה בטוחה מוכרת של שימוש בטבק ואין עדויות לכך שלא ניתן להשיג את היתרונות של הפחתת עישון או גמילה.

מניעת שימוש בטבק

עזרה למשתמשי הטבק להפסיק ושיפור הבריאות ואיכות חייהם של אמריקאים בכל הגילאים. דוח השנה מתמקד בחשיבות הפסקת השימוש בטבק במהלך המגפה, ובמיוחד עישון כגורם סיכון לתסמיני COVID חמורים. בדוק את האינפוגרפיקה האינטראקטיבית שלנו כדי לראות התקדמות ביעדי השימוש בטבק לאנשים בריאים אחרים באזור זה.

הפחתת מחלות, מוגבלות ומוות הקשורים לטבק ולעישון פסיבי. שימוש בטבק הוא הגורם המוביל למניעה ומחלות בארצות הברית [4]. לפי הערכות, 480,000 אמריקאים מתים מדי שנה ממחלות הקשורות לטבק.

אנשים בריאים יותר 2020 מספקים מסגרת לפעולה להפחתת השימוש בטבק בארצות הברית עד

כדי כך שהיא כבר לא נושא לבריאות הציבור 4. מגמות בשכיחות העישון הנוכחי בתוכנית בקרת הטבק של מדינת מסצ'וסטס, 1990-1999. שינויים בשכיחות העישון (מספר סיגריות מעושנות מדי יום) בעקבות יישום תוכנית מקיפה למניעת טבק בניו יורק, Coady M., Jasek J., Davis K., Karker B., Kilgore, E. & Perl, S. – —- Mc Pechacek TF, Thomas KY, Nelson D. ההשפעות של תוכניות למניעת טבק על עישון אצל מבוגרים. מגמות בשיעור התמותה של מחלות לב וכלי דם הקשורות לטבק במדינות נבחרות בארה"ב עם מאמצי בקרת טבק משתנים. ההשפעה של תוכנית ממשלתית מקיפה לבקרת טבק על עישון מבוגרים.

מגמות בעישון סיגריות למבוגרים בקליפורניה בהשוואה לשאר ארה"ב בשנים 1978-1994. ההשפעה של המדיניות הלאומית לבקרת טבק על הפסקת עישון בקרב קבוצות השכלה גבוהה ונמוכה ב -18 מדינות אירופה.

USPSTF הזמין סקירה שיטתית להערכת היתרונות והנזקים של התערבויות הפסקת טבק ראשוניות בקרב מבוגרים כולל נשים בהריון

הוא גם שקל את העדויות ליתרונות ולנזקים של התערבויות התנהגותיות, התערבויות תרופתיות וסיגריות אלקטרוניות במבוגרים שאינם בהריון ובנשים בהריון. הרוב המכריע של הראיות שזוהו התמקדו בהפסקת עישון סיגריות. ב- 20 סקירות שיטתיות בהשתתפות 830 RCT ויותר מ -500,000 משתתפים, USPstF בחן את הראיות ליתרונות ההתערבויות ההתנהגותיות בשימוש בטבק והפסקה באופן כללי. בשנים האחרונות פורסמו מספר רב של מחקרים חדשים ומטא-אנליזות המספקים מידע נוסף על אפשרויות הטיפול השונות בהתמכרות לעישון וכיצד ניתן להשתמש בהן להפרדת ההתמכרות המלאה לעישון ולפיתוח המלצות חדשות. לטיפול בהתמכרות לטבק אצל אנשים שמוכנים לעשות מאמץ רציני להפסיק לעשן. המטרה העיקרית של המלצות אלה היא לספק לרופאים ספרדיים, ובמיוחד מומחים לריאות, מידע מבוסס ראיות בטוח ושימושי על טיפולי העישון השונים העומדים לרשות המעשנים במטרה לעזור להם לסייע באופן יעיל יותר למטופליהם להפסיק. בנוסף, סקירות Cochrane ובדיקות מעקב שימשו לאיסוף ראיות כדי להשפיע על הדיון בערכים ובהעדפות.

במחקרים רבים על התערבויות מולטי-מודליות

אסטרטגיות ההתערבות העיקריות כללו ייעוץ (39 מחקרים), חינוך לבריאות (7 מחקרים), משוב (7 מחקרים), תמריצים (3 מחקרים) ותמיכה עמיתים וחברתית (11 מחקרים) . טיפול חלופי בניקוטין הוצע במסגרת ההתערבות בשלושה מחקרים. הקריטריונים למעשנים היו מגוונים, כאשר מחקר אחד כלל נשים שהשתמשו במוצרי טבק ללא עישון.

בקבוצת הפסקת העישון הוצעו הפעלות על ידי חמישה מדריכי טבק שונים

לא הייתה לנו שליטה רבה בשאלה האם יועצים אלה סיפקו למשתתפים מידע על עזרי גמילה מעישון, כולל סיגריות אלקטרוניות. שלושת המחקרים שנותרו לא הראו הבדלים משמעותיים בשיעורי גמילה מעישון.

לגבי רופאים העוסקים בהפסקת עישון של מטופלים

השימוש בייעוץ פסיכולוגי אינטנסיבי בקבוצות ובפרטים יעיל לסייע למעשנים להימנע מעישון, אך מרבית המעשנים אינם מעוניינים להשתתף בהתערבויות כאלה. 78 חמש מסגרות פותחו המאפשרות לרופאים לשלב ייעוץ לגמילה מעישון בפרקטיקות קליניות עמוסות. B 4 למעשנים בהריון הוצעה התערבות פסיכו-סוציאלית אישית החורגת מהייעוץ המינימלי להפסיק לעשן. B 4 27 29 מעשנים כבדים עודדו להשתמש במינונים גבוהים יותר של טיפולי החלפת ניקוטין ביותר מצורה אחת (למשל טיפולי טלאים).

יעילות עצמית גבוהה יותר מבחינת גמילה מעישון מנבאת שיעור גמילה גבוה יותר בקרב משתתפים שבוחרים בסיוע

אך בשל יכולתם העצמית המוערכת של אנשים שבוחרים בעזרים מסוימים יהיה זה שגוי להסיק כי עזרת ההפסקה לא תרמה לשיעורי ההפסקה או שמי שבוחר בעזרה השיג שיעורי הפסקה נמוכים יותר מאלה שלא (כמו שיעורי ההפסקה הנמוכים יותר.

חשוב לדעת כי ג'ול ורוב האחרים סיגריות מכילות ניקוטין שהוא אותה תרופה ממכרת כמו סיגריות רגילות

סיגרים, נרגילות ומוצרי טבק אחרים. רוב, אם לא כל, מחלות הריאות הקשות המדווחות בקרב אנשים שמתאדים נקשרו לאידוי של מוצרי קנאביס המכילים ויטמין E. שמן אצטט.

האגודה האמריקאית לסרטן עוקבת אחר מחקרים חדשים על השפעות השימוש בסיגריה אלקטרונית ומוצרי טבק חדשים אחרים. סיגריות ציפורן, המכונות גם קרופס או קרופטקס, הן מוצר טבק עם בריאות זהה. סיכון כמו סיגריות.